Měsíček květ řez
Související produkty
Bylinná směs pro uklidnění a zlepšení kvality spánku. Namíchaná z meduňky nať, heřmánku pravého květ, levandule květ, lípy květ, dobromyslu nať a kozlíku lékářského...
Bylinná směs vysoký tlak, napomáhá při potížích s vysokým krevním tlakem a při každodenním používání jej může snížit. Obsahuje srdečník nať, jetel červený nať, dobromysl nať a...
Bylinná směs Nachlazení obsahující podběl, heřmánek, třezalku, mátu a šalvěj přispívající k normální funkci dýchacích cest a podporující imunitu organismu. Jednu polévkovou...
Detailní popis produktu
Měsíček řez
Jemné květy měsíčku mají sílu navracet normální funkci jater a střev. Napomáhají k hojení ran, popálenin a nemocí kůže. Ulevují při hemeroidech, ženských potížích a zánětech. Osvěžují tělo, harmonizují dýchací cesty i stav kůže.
Měsíček lékařský
Typická bylinka pro bylinkové zahrádky. Dorůstá asi 80 cm. Má nádherně svítivé oranžovožluté květy. Do střední Evropy přišla z oblasti Středomoří a Íránu. Využívala se ke zdobení při obřadech, v kuchyni místo šafránu a především v léčitelství. Sbírají se rozkvetlé květy.
Měsíček – využití
Květy měsíčku najdete v nejedné čajové směsi nebo masti. Umí napomáhat k navracení normální funkce jater a střev. Osvěží tělo i pokožku. Přispívá k normální funkci dýchacího systému. Působí na hojení drobných poranění.
V tradiční medicíně je využíván k zlepšování astmatických stavů, kašle i jako přírodní antibiotikum. Pomáhá uklidnit bušení srdce. Užívá se k úpravě menstruace, při zánětech pochvy a dalších nemocech ženských orgánů. Vědci zkoumají jeho účinky při rakovině ženských orgánů, prsů a trávicí soustavy. Užívá se i při hemeroidech.
Měsíček – využití
Květy měsíčku najdete v nejedné čajové směsi nebo masti. Umí napomáhat k navracení normální funkce jater a střev. Osvěží tělo i pokožku. Přispívá k normální funkci dýchacího systému. Působí na hojení drobných poranění.
V tradiční medicíně je využíván k zlepšování astmatických stavů, kašle i jako přírodní antibiotikum. Pomáhá uklidnit bušení srdce a napomáhá k normální funkci slinivky. Užívá se k úpravě menstruace, při zánětech pochvy a dalších nemocech ženských orgánů. Vědci zkoumají jeho účinky při rakovině ženských orgánů, prsů a trávicí soustavy. Užívá se při hemeroidech.
Měsíček – recepty
Tradičním využitím květů měsíčku jsou masti, olej, čaj a tinktura. Ale receptů je samozřejmě mnohem více.
Měsíček lékařský – čaj
Čaj z měsíčku lékařského užíváme pro návrat normální funkce jater žlučníku, při zánětech, onemocněních dýchacích cest (kašel) a ženy při bolestivé menstruaci. Připravujeme odvar z jedné lžíce květů a dvou deci vody. Vaříme krátce asi dvě minutky a necháme odstátá asi 10 minut.
Oplach z měsíčku
Při zánětu spojivek se osvědčil oplach z měsíčkového čaje. Jen pozor, čaj musí být dobře scezený a mít příjemnou tělovou teplotu.
Kloktadlo z měsíčku
Odvar z měsíčku je výborný také jako kloktadlo při zánětech v ústech či krku. Připravte si ale silnější odvar ze dvou lžic byliny.
Odvar pro sedací koupel
Pří zánětech pochvy s bílým výtokem se doporučuje připravit si sedací koupel z odvaru z měsíčku. Hrst květů zalijeme dvěma litry studené vody a krátce povaříme. Koupel by měla mít do 37 °C.
Měsíčková mast
Na hojení drobných poranění, popálenin, ale také rozpraskaných bradavek při kojení se doporučuje měsíčková mast.
Domácí měsíčková mast se vyrábí z čistého sádla a květů měsíčku. Pro poměrné množství se používá přibližně 2 hrsti květů na každých 250 g sádla. Tato mast je účinná při léčbě menších poranění a také při bolestivých bradavkách při kojení.
Měsíčkový olej
Jemný měsíčkový olej je výborný pro relaxační a uvolňující masáže, ale také na hojení drobných ranek, popálenin i hemeroidů.
Obklady z měsíčku
Z čerstvých květů měsíčku nebo v zimě z odvaru můžete připravit obklady na křečové žíly a jizvy.
Měsíčková tinktura
Silný alkohol a květy měsíčku v poměru 1 : 10 jsou základem pro výrobu tinktury. Zalijeme a necháme minimálně dva týdny louhovat. Tinkturou můžeme potírat postižená místa nebo ji užívat vnitřně. Někteří léčitelé ji doporučují při rakovině ženských orgánů.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.