Cévy jsou součástí oběhového systému. Jejich správná funkce je klíčová pro další fungování celého organismu. Prostřednictvím cév je tělo zásobováno kyslíkem, ale hrají také nezastupitelnou roli v látkové výměně. Obvykle hledáme bylinky na pročištění cév, popřípadě pomoc pro jejich posílení a zajištění normální funkce.Vyzkoušejte také naši voňavou bylinnou směs Cévy.
Bylinky na pročištění cév a posílení
Některé bylinky podpoří čištění cév od usazenin, jiné pomáhají posílit jejich stěny a další se starají o nastolení rovnováhy v celém cévním systému.
- Čekanka – Kořen čekanky milovaly už naše babičky a připravovaly z něj ranní cikorkovou kávu. Získaly tak zároveň nápoj, který působí na normální funkci srdce a cév a dokázal upravovat hladinu cukru v krvi.
- Ginkgo – Královnou preventivních bylin na cévy je bezesporu ginkgo. Umí rozšiřovat cévy a zlepšovat jejich pružnost. Bylinkáři věří, že je to preventivní bylinka mozkové mrtvice i infarktu.
- Hloh – Bylina na cévy, která dobře funguje pouze při dlouhodobých kůrách. Podporuje normální funkci celé srdeční soustavy, zlepšuje průchodnost cév a měla by bránit také jejich kornatění.
- Libeček – Oblíbené polévkové koření, má obrovskou sílu i pro naši cévní soustavu, kterou pomáhá navracet do normálu. Bylinkáři ho doporučují také při zvýšené kyselině močové v krvi.
- Maral kořen – Povzbuzení pro cévní systém, srdce i imunitu. Podle bylinkářů by měl být maralí kořen silným adaptogenem, který napomáhá tělu zvládat každodenní stres i nezdravý životní styl.
- Meduňka – Bylinka, která má obrovskou sílu harmonizovat naši mysl i tělo. Působí blahodárně na oběhovou soustavu.
- Řebříček – Usazený cholesterol v cévách může napáchat mnoho škod. Řebříček působí na normální metabolismus tuků a harmonizuje výši cholesterolu v krvi.
- Tužebník – I tužebník působí blahodárně na naše cévy a harmonizuje hladinu cholesterolu v krvi. Pomáhá tak zabránit jejich kornatění.
Čaj na pročištění cév
Pro preventivní péči o cévy lze doporučit bylinky, které působí na hladinu cholesterolu (řebříček, tužebník), kyseliny močové (libeček) a bylinky, které je obecně posilují (ginkgo, meduňka). V případě potíží je výborným podpůrným prostředkem v léčbě čaj na cévy z hlohu.
Bylinná směs na cévy
Na míru všem potížím oběhové soustavy jsme namíchali bylinnou směs na cévy, která působí blahodárně na činnost cév a normalizuje činnost kardiovaskulárního systému.
Oblíbené tinktury pro rychlou pomoc
Ideálním prostředkem každé bylinné terapie je čaj, který připravíme v poklidu a pomalu ho několikrát denně popíjíme. Nicméně je nám jasné, že doba je rychlá a někdy není prostor na malý čajový rituál během dne. Výborným pomocníkem je pak bylinná tinktura, kterou si snadno připravíte i v domácích podmínkách. Lze ji pak užívat formou kapek nebo zalít vodou a vypít jako nápoj. Tinkturu můžete připravit z kořene maralu, ginkga, hlohu i meduňky.
Konzultace s lékařem
Všechny potíže kardiovaskulárního systému je vždy potřeba řádně konzultovat s ošetřujícím lékařem. Bylinky lze používat pouze jako podpůrnou léčbu a to vždy po poradě s lékařem. Nikdy nemohou sloužit jako náhrada klasické medikace.